Kalich a hvězda
Život a smrt Petra ze Šternberka,
pána na Konopišti a odpůrce husitůSobota 28.6.2014
Kalich a hvězda! Vždy proti sobě, v nelítostné seči... Pod prvním chodili do bitev stoupenci Mistra Jana, ten druhý patřil konopišťskému pánu Petru ze Šternberka. Živohošť, Sudoměř Poříčí, Vyšehrad – tam všude pan Petr s mečem v ruce hájil slávu Boží i svoji vlast před ohavným jedem kacířství jako nejoddanější syn římské církve a nejvěrnější stoupenec krále Zikmunda. A na čí straně vlastně stála Pravda, když ti i oni prolévali krev proudem, málem se chechtajíce? Můžeme jedny hanět a druhé vychvalovat? Proto dnes budeme vyprávět příběh těch neklidných časů jinak, než je v našich krajinách zvykem. Ten, který byl dosud vždy proklínán jako nepřítel a arcilotr, bude dnes jeho hrdinou...Tímto vás zveme na XIV. Bitvu o brod pod hradem Zbořený Kostelec, která se bude konat 28. 6. 2014 na obvyklém místě.


  • Důležité upozornění
    • 1) Část bitvy se jako obvykle odehrává v řece na brodu, proto počítejte s tím, že se namočíte. Plnopláty a střelci samozřejmě brodit nebudou.
    • 2)Bitva je zasazena do období husitských válek, proto do ní budou vpušteny jen kostýmy a zbroje odpovídající střední Evropě této doby (1400 – 1440). Všechny kostýmové podmínky najdete v obecných podmínkách.
    • 3) Po celou dobu akce platí kostýmová povinnost.


Táboření

Letos bude jako obvykle tábor rozdělen na tři části.

Podrobnosti jsou v sekci Táboření.

 

Aktualizováno: 13.5.2014 18:00 by Sokoll
Made by Marga Email webmasterce